Blog

Neden Yemek Yemeliyiz

Tüm canlılar yaşamlarını sürdürmeleri için gerekli enerjiyi sağlamak adına yemek yemek zorundadırlar. Dışarıdan alınan protein, su, mineraller vücut fonksiyonları için hayati önem arz etmektedir.

Neden Yemek Yemeliyiz.

Elinizi, kolunuzu ve tüm vücudunuzu hareket ettirmek için enerji gerekmektedir. Bunları da çeşitli besin maddelerinden karşılarlar.

Yediğimiz besinler aynı sürede vücuda kazandırılırlar. Besinler bize kalori verir. Kalorilerde vücut enerjimizin en önemli faktörüdür. Çünkü vücudumuz gerekli olan enerjisini bundan karşılar. Enerji kan dolaşımı, beyin fonksiyonları gibi vücudumuzun diğer organları içinde gerekli bir faktördür. Bu da yemek yemenin ve enerjinin bize fizyolojik açıdan önemli olduğunu ispatlar.

Yemek yemenin diğer önemi psikolojik açıdır

Besinleri tüketmek bizlere her zaman memnuniyet ve mutluluk vermektedir. Yeterli besin tüketen insanlar mutluluk ve memnunluk hisseder. Bu psikolojik olarak insanoğluna verilmiş bir özelliktir.

Ve sosyalleşme; bu özellik insanları bir araya getiren en önemli faktördür. Kutlamalar davetler her akşam aynı saatte aynı sofrada yemek yeme durumları insanlara hem mutluluk hem de paylaşma duygusunu katar.

Kısacası yemek yemek insanlar için fizyolojik, psikolojik ve sosyalleşme açısından önemlidir. Bu yüzden insanlar ve tüm canlılar yaşamlarını sürdürmeleri için gerekli ve enerjiyi sağlamak adına yemek yemek zorundadırlar.

Hijyenik ve Kaliteli Yemek İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.